کنترل تلویزیون تبلیغات شهری گم شد

تلویزیون LCD/LED
قدیمی‌تر، ارزان‌تر و پرکاربردتر، فناوری LCD/LED است (یعنی با یک پنل LCD با نور پس‌زمینه LED) و تلویزیون‌های با صفحه‌نمایش «معمولی» رنگ‌های مشکی روشن‌تر، کنتراست کمتر و کاهش احتمالی رنگ در یک زاویه دارند (اگرچه این فقط در مورد پنل‌های VA/MVA صدق می‌کند، زیرا پنل‌های IPS با مشاهده از کناره کیفیت خود را از دست نمی‌دهند).

هیچ محدودیتی برای اندازه صفحه نمایش برای تلویزیون های LCD وجود ندارد.

وضوح بهینه چقدر است
سوال مهم دیگر این است که چه وضوح صفحه نمایش بهینه است؟ باید بدانید که نه همیشه بزرگترین یا بهترین، یا حداقل نه سودآورترین.

تلویزیون تبلیغات شهری دارای رزولوشن 3840×2160 پیکسل است یعنی نقاط رنگی 4 برابر بیشتر است، بنابراین تصویر جزئیات بیشتری دارد.

قبل از اینکه به آن بپردازیم، اجازه دهید مفاهیم کلیدی را توضیح دهیم:

تلویزیون تبلیغات شهری

تلویزیون HD Ready دارای رزولوشن 1355×768 پیکسل است که کمتر و کمتر استفاده می شود، عمدتاً در دستگاه های کوچک.
یک تلویزیون فول اچ دی دارای رزولوشن 1920×1080 پیکسل است (یعنی تصویر روی صفحه نمایش آن از 2 میلیون نقطه رنگی تشکیل شده است).
هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد، جزئیات تصویر بیشتر است و از نظر تئوری، بهتر است تلویزیونی با بالاترین وضوح ممکن انتخاب کنید، اما مشکل این است که سیگنال تلویزیون در حال حاضر با UltraHD پخش نمی شود.

در عمل، این بدان معنی است که کیفیت تصویر ضعیف تر در یک تلویزیون بزرگ 4K بدتر به نظر می رسد (همه عیوب بیشتر قابل مشاهده خواهند بود) و بنابراین، اگر می‌خواهید از یک تلویزیون جدید برای این کار استفاده کنید، ارزش آن را ندارد و بهتر است تلویزیون فول اچ‌دی را انتخاب کنید.

با این حال، اگر می‌خواهید فیلم‌هایی را با کیفیت UltraHD (به عنوان مثال از سرویس‌های استریم یا دیسک‌های Blu-ray) تماشا کنید یا روی کنسول (یعنی پلی‌استیشن 5) پخش کنید، بهتر است مدلی با نمایشگر 4K انتخاب کنید و با این حال، اینکه آیا این وضوح بهینه خواهد بود، به قطر و فاصله بیننده از صفحه نیز بستگی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.