پذیرایی از حجاج با برگه زردآلو خانگی در مکه

برگه زردآلو میوه ای بسیار مغذی است و فواید زیادی دارد، از بهبود سیستم گوارش گرفته تا سلامت چشم و در اینجا به چند فایده برگه زردآلو از نظر سلامتی و تغذیه می پردازیم.

برگه زردآلو سلامت چشم را بهبود می بخشد

برگه زردآلو خانگی دارای بسیاری از ترکیبات ضروری برای سلامت چشم، از جمله ویتامین A و E است.

ویتامین A نقش حیاتی در پیشگیری از شب کوری ناشی از کمبود رنگدانه نور در چشم شما دارد، در حالی که ویتامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که مستقیماً وارد چشم شما می شود تا از چشمان شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت کند.

در همین حال، بتا کاروتن، که برگه زردآلو را به رنگ زرد نارنجی می دهد، به عنوان پیش ساز ویتامین A عمل می کند، به این معنی که بدن شما می تواند آن را به این ویتامین تبدیل کند و از دیگر کاروتنوئیدهای مهم زردآلو می توان به لوتئین و زآگزانتین اشاره کرد.

این لنزها که در عدسی ها و شبکیه چشم شما یافت می شوند، از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

برگه زردآلو

برگه زردآلو برای سلامت پوست مفید است

خوردن برگه زردآلو برای پوست شما مفید است و علل اصلی چین و چروک و آسیب های پوستی عوامل محیطی مانند آفتاب، آلودگی و دود سیگار هستند علاوه بر این، تحقیقات ارتباط مستقیمی بین قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) و خطر آفتاب سوختگی و ملانوما، یک نوع مرگبار سرطان پوست، نشان می دهد.

شما می توانید با برخی از این آسیب های پوستی با یک رژیم غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان های ارائه شده توسط برگه زردآلو مبارزه کنید و ویتامین های C و E که هر دو در این میوه یافت می شوند، می توانند به پوست شما کمک کنند.

به طور خاص، ویتامین C با خنثی کردن رادیکال های آزاد، محافظت در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و آلاینده های محیطی را فراهم می کند علاوه بر این، این ویتامین به تشکیل کلاژن کمک می کند که به پوست شما استحکام و خاصیت ارتجاعی می دهد.

یک رژیم غذایی غنی از ویتامین C می تواند به بهبود پوست شما از آسیب اشعه ماوراء بنفش و جلوگیری از چین و چروک کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.