نحوه پرورش انار در باغچه

یک نقطه آفتابی با خاک با زهکشی خوب انتخاب کنید. خاک را با مواد غذایی گیاهی ارگانیک Yates Dynamic Lifter غنی کنید. اگر خاک بر پایه خاک رس است، ساختار خاک را با افزودن گچ و چنگال به خوبی بهبود دهید.

 

خوردن انار برای چه کسانی ممنوع است؟ | سایت انتخاب

کاشتن:
– در صورت کاشت گیاهان با ریشه لخت در زمستان، قبل از کاشت 30 دقیقه در یک سطل آب خیس کنید. از سطل خارج کنید، در سوراخ قرار دهید و با خاک پر کنید، به آرامی سفت کنید.
– در صورت کاشت گیاه گلدانی، گودال کاشت را دو برابر عرض و به همان عمق ریشه گودال حفر کنید. گیاه را از ظرف خارج کنید، به آرامی ریشه ها را آزار دهید و ریشه های دایره ای یا درهم را جدا کنید.
گیاه را در سوراخ قرار دهید و با خاک پر کنید و به آرامی سفت کنید. در اطراف لبه بیرونی ناحیه ریشه گیاه یک حلقه دونات شکل برجسته از خاک تشکیل دهید. این به نگه داشتن آب در جایی که نیاز است کمک می کند. همیشه بعد از کاشت به خوبی آبیاری کنید تا خاک و کود ارگانیک ویتامینه اطراف ریشه ها ته نشین شود و تا زمانی که گیاه جدید استقرار می یابد، خاک تا چند هفته مرطوب بماند.
اطراف پایه را با مالچ ارگانیک مانند تراشه چوب یا نی نخود مالچ کنید و آن را از تنه دور نگه دارید.
بسته به شرایط آب و هوایی، هفته ای یک یا دو بار آبیاری عمیق انجام دهید.
در طول فصل رشد و گلدهی/باردهی، از غذای گیاهی مرکبات و میوه گرانول تغذیه کنید. نکته: برای تقویت بیشتر در طول فصل گلدهی/باردهی، کنسانتره غذای گیاهی مرکبات و میوه طبیعی را اعمال کنید.

نحوه پرورش انار در گلدان
انارها نمونه‌های گلدانی عالی هستند، به‌ویژه شکل‌های کوتوله‌ای مانند «نانا» که تنها تا ۱ متر رشد می‌کنند. گلدانی با عرض حداقل 500 میلی متر انتخاب کنید – هر چه بزرگتر باشد بهتر است. در آفتاب کامل قرار بگیرید و با مخلوط گلدانی با کیفیت، مانند مخلوط مرکبات و میوه ارگانیک پر کنید. گیاه را از ظرف خارج کنید، به آرامی ریشه ها را آزار دهید و ریشه های دایره ای یا درهم را جدا کنید. در سوراخ قرار دهید و با مخلوط گلدانی و کود ارگانیک پودری پر کنید و به آرامی سفت کنید. آب در چاه بسته به شرایط آب و هوایی، 2 تا 3 بار در هفته آبیاری عمیق انجام دهید. در طول فصل رشد و گلدهی، باردهی، هر هفته با کنسانتره غذای گیاهی مرکبات و میوه طبیعی تغذیه کنید. در طول سال از کنسانتره غذای گیاهی خون ماهی و استخوان  استفاده کنید.

نکات رشد

انارها نمونه‌های گلدانی کاملی هستند، به‌ویژه شکل‌های کوتوله‌ای مانند «نانا» که تنها تا ۱ متر رشد می‌کنند. مکنده ها (روش هایی که از خاک یا زیر پیوند قلاب دار روی تنه ظاهر می شوند) را به طور منظم هرس کنید. میوه نمی دهند و انرژی را از درخت می گیرند. پس از باردهی به آرامی هرس کنید تا به حفظ شکل و حذف هر گونه رشد مرده بیمار آسیب دیده کمک کند. برداشت معمولاً از مارس تا مه انجام می شود که پوست نارنجی مایل به قهوه ای می شود. این می تواند بین انواع مختلف متفاوت باشد، بنابراین حتما برچسب را بررسی کنید. گیاهان با ریشه لخت را از اواخر پاییز تا اوایل بهار خریداری کرده و بکارید. گیاهان گلدانی و گل یونجه قرمز را می توان در ماه های گرم سال برای کاشت خریداری کرد.

 

آیا خوردن انار برای درمان سرماخوردگی مفید است؟ | ستاره

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.