نحوه رشد درخت انار

یکی از میوه هایی که در سراسر کشور محبوبیت زیادی دارد انار است. اخیراً به نظر می رسد که یک انفجار انار در دنیای مواد غذایی رخ داده است که میوه آن در دستور العمل های بیشتری ظاهر می شود و در بخش محصولات خواربار فروشی شما ظاهر می شود. اما به عنوان یک باغبان، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه درخت انار را در باغ خود پرورش دهید؟ آیا مشکل است؟ چه چیزی لازم است؟ آیا حتی در جایی که شما زندگی می کنید انجام می شود؟

با استفاده از رب انار مهرام بهترین قلیه ماهی را درست کنید.

انار نی ریز روانه بازار شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

درختان انار و درخت سیب قرمز نسبت به بیماری ها و حتی آفات بسیار مقاوم هستند و همین امر آنها را به گزینه ای کم نگهداری برای باغ ها تبدیل می کند. اندازه برخی از درختان کوتوله است، در حدود سه فوت است، در حالی که برخی دیگر می توانند بین 20 تا 30 فوت ارتفاع داشته باشند. در گرم ترین آب و هوا، درختان انار می توانند همیشه سبز باشند و مرغ مگس خوار را تا کیلومترها به اطراف جذب کنند. اگر از طرفداران انار یا درخت انار هستید و نمی‌دانید که آیا آن‌ها برای باغ شما مناسب هستند، پس به خواندن این راهنما در مورد نحوه پرورش درخت انار ادامه دهید.

انارها دوست دارند کجا رشد کنند؟
گمان می رود که انار و سیب قرمز زرد از ایران (آن زمان ایران نامیده می شد) سرچشمه گرفته باشد. به سرعت در سراسر منطقه مدیترانه، خاورمیانه، هند، بخش‌هایی از آفریقا و بخش‌های خشک‌تر آسیا گسترش یافت. انار آن را گرم و خشک دوست دارد. در ایالات متحده، انار در مناطق سختی 7-10 بهترین عملکرد را دارد. برای نقشه آن مناطق اینجا را کلیک کنید. اگر در یکی از آن مناطق زندگی می کنید، به شما تبریک می گویم – می توانید انار بکارید!

انواع درختان انار

قبل از شروع ماجراجویی پرورش انار، باید بدانید که کدام درخت را می‌کارید و هدف از کاشت آن چیست. کسانی که می‌خواهند انار را برای مصرف یا فروش بکارند، نباید هر درخت انار و درخت گردو را که می‌بینند خریداری کنند، بدون اینکه بدانند چه نوع درختی است.

در اینجا سه نوع وجود دارد که شما را از آنها آگاه می کند.

نانا
کوچکترین درخت انار، درخت انار نانا است. کمی بیش از 3 فوت است و در بلندترین منطقه رشد سردتر سازگارترین است. این درخت اغلب در محوطه سازی یافت می شود و به عنوان گیاهان مرزی استفاده می شود. در حالی که میوه‌های کوچک تولید می‌کند، کیفیت خوردن آن‌ها خیلی خوب در نظر گرفته نمی‌شود. بنابراین اگر به دنبال کاشت و برداشت انار خوراکی هستید، باید رقم متفاوتی را انتخاب کنید.

درخت انار شگفت انگیز رایج ترین اناری است که در سراسر کشور یافت می شود و برای برداشت مناسب است. تنوع شگفت انگیز 95 درصد از بازار مصرف انار ایالات متحده را تشکیل می دهد، بنابراین اگر تا به حال یک انار خورده اید، به احتمال زیاد آن یک انار شگفت انگیز بوده است که از آن لذت برده اید. آب و هوای این درخت معمولاً معتدل یا خشک و بسیار گرم است. درخت انار شگفت‌انگیز به‌منظور تولید میوه (در واقع مقدار زیادی) است، بنابراین اگر انار را به عنوان منبع درآمد یا مصرف شخصی می‌خواهید، ممکن است این درخت مناسب شما باشد.

روش‌های نگهداری از دانه‌های انار

شیرین
درخت انار شیرین و  در اوایل فصل میوه می دهد. این انارها اغلب بسیار شیرین تر از انواع درختان شگفت انگیز هستند. شما می توانید انتظار داشته باشید که از این درختان انار برداشت موفقی داشته باشید، اما اگر به طعم انارهای ترش معمولی عادت دارید، طعم آنها ممکن است آن چیزی نباشد که انتظار دارید.

اما شما به کمی صبر نیاز دارید…
مهم نیست که کدام درخت انار و سیب درختی بنفش را برای کاشت انتخاب می کنید، به خاطر داشته باشید که حداقل دو سال قبل از اولین برداشت میوه طول می کشد. بعد از اینکه یک سال درخت انار را پرورش دادید و در فصل بعد چیزی بدست نیاوردید، لازم نیست دلسرد شوید. گاهی اوقات ممکن است تا سه سال طول بکشد تا اولین میوه های انار شروع به تشکیل و رسیدن کنند.

نحوه رشد درخت انار: شروع به کار
بنابراین اکنون که نوع درخت انار خود را انتخاب کرده اید، باید به دقت برنامه ریزی کنید که چه زمانی و چگونه گیاه جدید را در باغ خود بکارید.

زمان کاشت
قبل از اینکه درخت انار خود را بکارید، باید مطمئن شوید که آخرین یخبندان گذشته است، به خصوص برای درختانی که هنوز واقعا جوان هستند. خاک  و اطراف درخت باید سست باشد تا درخت و ریشه های آن مستقر شوند. اگر خاک شما خیلی فشرده است، یک کولتیواتور دستی یا چنگکی را به زمینی که در حال کاشت درخت هستید ببرید و کمی آن را بشکنید. اگر قصد دارید یک ردیف از این درختان را بکارید، ممکن است بخواهید یک پنجه برقی تهیه کنید تا خاک را پشت سر هم بشکند.

در هر صورت، مطمئن شوید که زمین سست است و دما شروع به افزایش می کند. شما نمی خواهید انارها را با گذاشتن آنها در زمین و مجبور کردن آنها در یخبندان غیرمنتظره شوکه کنید. این می تواند درخت انار شما را در برابر بیماری ها و آفات آسیب پذیر کند. این شوک همچنین می تواند رشد درختان شما را برای چندین هفته متوقف کند، حتی اگر آنها بتوانند در شرایط جوی جان سالم به در ببرند.

بایدها و نبایدهای نوشیدن آب انار در فصل سرما - www.oipf.ir

از درختان خود فاصله بگیرید
اگر قصد دارید چندین درخت و یونجه وحشی بکارید، باید بین هر درخت حداقل 15 تا 20 فوت فاصله داشته باشید، به خصوص اگر هدف برداشت میوه باشد. اگر درختچه های زینتی کوچکتری دارید که به عنوان حاشیه استفاده می کنید، فاصله شما می تواند بین شش تا نه فوت باشد. این درختان به فضای کافی برای پخش شدن روی زمین نیاز دارند، اما ریشه ها نیز به فضای زیر خاک نیاز دارند تا هر درخت فضای مخصوص به خود را داشته باشد.

نور خورشید بهترین است
اگر مطمئن نیستید انار خود را کجا بکارید، قسمتی از حیاط یا باغ خود را انتخاب کنید که حداقل شش ساعت نور مستقیم خورشید داشته باشد. این منطقه می تواند نیمه سایه باشد، اما شما سایه کامل نمی خواهید زیرا انارها از آفتاب و گرما لذت می برند. اگر بتوانید آنها را در مکانی قرار دهید که بیش از شش ساعت طول بکشد، انارهای شما حتی بهتر عمل خواهند کرد.

تاثیر پوست انار در پیشگیری از کرونا - خبر نوین تاثیر پوست انار در پیشگیری از کرونا | خبر نوین

آبیاری درختان جدید
هنگامی که درخت انار شما کاشته شد، باید مطمئن شوید که آب کافی برای چند ماه اول دارد. به خاطر داشته باشید که این درختان به طور کلی نسبت به طلسم های خشک بسیار مقاوم هستند. هنگامی که آنها بالغ شدند و ریشه هایشان در خاک مستقر شد، می توانند در زمانی که باران کم و زیاد است، سرسختی خود را نشان دهند. برای جلوگیری از شوک و بهترین شروع، آبیاری مداوم این درختان ضروری است.

آب زیاد می تواند خطرناک باشد
از آنجایی که این درختان تحمل خشکی بالایی دارند، آب بیش از حد می تواند خطرناک باشد، به خصوص زمانی که درختان جوان هستند. اگر در هفته گذشته بارندگی زیادی داشته اید و زمین در حال اشباع شدن است، باید سعی کنید آب را از اطراف درختان تخلیه کنید. در حالی که درختان انار معمولاً در برابر بیماری مقاوم هستند، خاک بیش از حد مرطوب می تواند منجر به عفونت قارچی شود که می تواند برای درخت انار خطرناک باشد.

چگونه از درخت انار خود مراقبت کنیم
مراقبت از درخت انار بلافاصله پس از کاشت درختان خود شروع می شود. برای تشویق رشد درخت و برداشت موفقیت‌آمیز انار، باید هر هفته و حتی هر دو سال یک‌بار چندین قدم بردارید.

روغن هسته انار پرکاربرد با خواص و فواید بی نظیر | جهان شیمی فیزیک

مراقبت هفتگی درخت
در اوایل دو ماه اول، می‌خواهید مطمئن شوید که درختان انار به اندازه کافی آب دریافت می‌کنند تا هیدراته نگه دارند، اما این کار را بدون غرق شدن انجام دهید. اگر درختان خود را کاشتید و یک دوره خشکی غیرمعمول را تجربه کردید، ممکن است بخواهید دو بار در روز به درختان آب دهید. هنگام آبیاری حتماً این کار را در قاعده درخت انجام دهید تا شرایطی را برای عفونت قارچی روی برگ ها ایجاد نکنید.

رب انار سمنان بهترین رب انار می باشد.

همانطور که درختان انار شما شروع به رشد کرده و ریشه های قوی دارند، می خواهید هفته ای یک بار در اطراف پایه گیاه کشت کنید تا خاک در اوایل شل بماند. لازم نیست این کار را بعد از سال اول ادامه دهید، اما در حالی که درخت در حال استقرار است، خوب است از هوادهی مناسب خاک مطمئن شوید.

مراقبت دوسالانه درخت
دو بار در سال باید به خاک خود کود ارگانیک ویتامینه اضافه کنید تا درختان انار شما مواد مغذی مورد نیاز خود را تامین کند. در حالی که آنها می توانند در خاک فقیر زنده بمانند، در خاکی که اصلاح شده است رشد می کنند. با افزودن کود به خاک در این دوره ها می توانید مواد مغذی جذب شده توسط درختان انار را دوباره پر کنید و حتی PH خاک را تغییر دهید تا برای درختان اسیدی تر شود.

این فقط تا زمانی که اولین برداشت انار خود را بدست آورید لازم است. هنگامی که میوه در طول فصل رشد وارد می شود، می توانید کود را سالی یک بار پس از پایان فصل و شروع فصل زمستان به منطقه برگردانید. کود زیاد در طول زمان می تواند درخت انار و ریشه های آن را بسوزاند. مانند آب، در کوددهی بیش از حد چیز خوبی وجود دارد و این واقعیت که محصول محصول است به معنای کاهش نیاز به کود است.

 

بررسی خواص انار در طب اسلامی به همراه روایات - مخزن طب

هرس
زمان هرس درختان انار به میزان رشد آنها بستگی دارد. هنگامی که هزینه آبیاری هفتگی خود را کاهش دادید، باز هم باید هفته ای یک بار بیرون بروید و درخت انار خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که فوراً هر مکنده را قبل از رشد زیاد جدا کرده اید. اگر به درستی هرس نشوند، شکل درخت شما شروع به تغییر می کند. اگر می خواهید در زمان رسیدن به بازده تولید بالاتری را تشویق کنید، برخی از شاخه ها را هرس کنید. این به درخت اجازه می دهد تا روی میوه و رشد تمرکز کند. مانند همیشه، اگر شاخه هایی را دیدید که به نظر بیمار یا در حال مرگ هستند، قبل از گسترش عفونت و آسیب شدید به درخت، آنها را بردارید.

کاهش آفات و بیماری ها
در حالی که بر کسی پوشیده نیست که درخت انار و سیب قرمز خونی در مورد بیماری ها و آفات بسیار مقاوم است، اما برخی مواقع به دلیل شرایط فعلی بهترین درختان را می گیرند. درختانی که تحت تنش هستند بیشتر مستعد هستند، بنابراین سالم نگه داشتن درخت انار بهترین دفاع در برابر بیماری ها و آفات است. مراقب آفات رایجی مانند فلس، حشرات آردآلود، مگس سفید و پروانه های انار باشید که از درختچه ها و درختانی که به درستی هرس نشده اند استفاده می کنند. آنها از شاخه های بیمار تغذیه می کنند و سپس وارد درختان می شوند و باعث فاجعه می شوند.

هنگامی که آب زیاد باشد، می توانید انتظار بیماری هایی مانند پوسیدگی نرم و لکه های میوه را داشته باشید که ناشی از عفونت های قارچی هستند. استفاده از قارچ کش و حشره کش ارگانیک را به صورت هفتگی روی درختان انار خود در نظر بگیرید تا از تسخیر هر کدام از اینها و از بین بردن درختانی که برای رشد آنها زحمت کشیده اید جلوگیری کنید.

خواص انار ، 10 مورد از خاصیت ها و مضرات میوه انار

لذت بردن از میوه های کار شما: زمان برداشت
دستی که روی شاخه درخت به سمت انار می رود.
حالا که دو فصل رشد اول آمده و رفته است، سال سوم است و شما متوجه رشد بچه انارها روی شاخه ها می شوید. مطمئن شوید که از مراقبت های پیشگیرانه درخت انار برای دور نگه داشتن حشرات و قارچ ها مراقبت می کنید. زمانی که زمان برداشت انار است باید به چند علامت توجه کنید.

اولین چیزی که در مورد انار خود متوجه می شوید این است که رنگ آن تیره تر و عمیق تر شده است. آنها براق یا براق به نظر نمی رسند، اما رنگ آنها به قدری عمیق است که کمی صاف و یک نت به نظر می رسد. اگر فکر می کنید که رنگ آن تغییر کرده است، باید به شکل میوه نگاه کنید. انارهای رسیده درازتر خواهند بود و به جای گرد بودن بیشتر شبیه یک شش گوشه با گوشه هستند. در نهایت، می خواهید انگشت خود را به انار بزنید و ببینید که آیا صداها برمی گردند یا خیر. صدایی ریز یا حتی کمی فلزی خواهد داشت. اگر میوه انار شما تمام این معیارها را دارد، زمان برداشت میوه فرا رسیده است.

میوه را با دقت حذف کنید
هنگامی که شروع به برداشت میوه انار خود می کنید، نمی توانید آن را به سادگی از درخت جدا کنید. انجام این کار می تواند به درخت و میوه آسیب برساند. در عوض از قیچی هرس استفاده کنید و ساقه را نزدیک میوه ببرید.

نگهداری انار
اناری که کاملا سالم و بدون آسیب باشد به مدت 1 تا 3 هفته در دمای اتاق باقی می ماند. هنگامی که انار در یخچال قرار می گیرد، عمر طولانی تری دارد – حدود دو ماه. اگر انار شکافته باشد، نگه نمی‌دارد و باید فوراً استفاده شود. آب انار و آرل ها را می توان تا یک سال منجمد کرد.

ملاس انار.
بعد از اینکه صبورانه منتظر آمدن محصول انار و رب انار خود بودید، ممکن است از خود بپرسید “چگونه این همه میوه را بخورم؟” اگر فکر می‌کنید انار فقط برای آب‌گیری یا پاشیدن در سالاد است، شگفت‌زده‌ای خوشمزه خواهید داشت. انار میوه ای همه کاره با انواع کاربردهای آشپزی است. انواع معروفی مانند سالاد (هم به شکل آریل و هم به عنوان وینگرت سالاد)، آب میوه و اسموتی وجود دارد. اما انار را می توان به نوشیدنی هایی مانند چای یا لیموناد نیز تبدیل کرد، از آن برای دسر، در پخت و پز استفاده کرد و حتی در غذاهای خوش طعم نیز جایگاهی دارد. برای الهام گرفتن، از این پیوند به مقاله وبلاگ ما از 21 ایده برای دستور پخت انار دیدن کنید.

نمای نزدیک از یک انار باز و برش خورده در کنار یک انار کامل. اگر در منطقه کاشت مناسب زندگی می کنید، امیدواریم این راهنما در ارائه آنچه که برای پرورش درخت انار در باغ خود نیاز دارید، مفید بوده باشد. با انجام اقداماتی برای شروع درست درخت خود، مطمئن خواهید شد که برای مبارزه با بیماری ها و آفات به اندازه کافی سالم است. مراقبت مناسب از درختتان منجر به برداشت فراوان انار می شود که می توانید در تمام زمستان از آن لذت ببرید.

 

خواص باورنکردنی پوست انار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.