نحوه رشد درختان انار از دانه

انار میوه خوشمزه ای است، اما آیا تا به حال به استفاده از دانه های آن برای رشد درخت فکر کرده اید؟ درختان نه تنها میوه تولید می کنند، بلکه گل های نارنجی زیبایی دارند که به باغ شما زیبایی خاصی می بخشد. وقتی صحبت از نحوه پرورش درخت انار می شود، این روند بسیار آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید مقداری دانه از میوه، زمان، صبر و تمایل به آزمایش است.

 

آیا انار برای سرماخوردگی مضر است؟!

تهیه دانه برای درخت انار شما
جمع آوری دانه از میوه درخت انار و رز هلندی در باغ نسبتاً ساده است. انار را از وسط نصف کنید و حبه های داخل آن را جدا کنید، مثل اینکه می خواهید بخورید و به آرامی زیر آب سرد بشویید. پالپ دانه ها را تمیز کرده و بگذارید تا خشک شوند. اینجاست که میل به آزمایش ظاهر می شود.

متأسفانه، دانه‌های انار نسبتاً غیرقابل پیش‌بینی هستند و تضمین نمی‌شود که درختانی که پرورش می‌دهید همان میوه‌های طعم‌دار درختی را داشته باشند که دانه‌ها از آن گرفته شده‌اند. تا زمانی که درخت محصول ندهد، مطمئناً نمی‌دانید که میوه چه مزه‌ای خواهد داشت، بنابراین اگر درختی با انارهای کمتر از مطلوب دارید، ممکن است برای رشد بیش از یک درخت مفید باشد.

اوراق سرمایه گذاری باغ انار - Warli

شروع بذر در داخل خانه
دانه های انار را در داخل خانه شروع کنید، به طور ایده آل در اواسط زمستان، به طوری که می توانید آنها را در ظرف های بزرگتر یا بیرون از خانه که آخرین یخبندان در بهار می گذرد، پیوند بزنید. هنگام شروع دانه های انار و تهیه رب انار ، باید آنها را به عمق 1/4 اینچ در استارتر بذر کاشت. مطمئن شوید که در هر سلول شروع فقط یک دانه بکارید.

با جوانه زدن و رشد بذرها باید در مکانی با نور روشن نگهداری شوند و خاک مرطوب بماند. اگر در مکانی زندگی می کنید که نور طبیعی زیادی ندارد، ممکن است نیاز به خرید چراغ های رشد برای کمک به رشد نهال ها داشته باشید. دانه های زنده باید در عرض شش هفته شروع به جوانه زدن کنند. بر خلاف سایر گیاهان، شما همچنین باید نهال های انار را برای انتقال به بیرون آماده کنید. با نزدیک‌تر شدن به بهار، نهال‌ها را تا زمانی که می‌توانید بیرون بیاورید و به تدریج زمان صرف شده در خارج از منزل را افزایش دهید.

مراقبت از درخت در حال رشد خود
درختان انار برای رشد در فضای باز در مناطق سختی 8 تا 11 USDA مناسب هستند. اگر خارج از این مناطق زندگی می کنید، ممکن است بخواهید نحوه رشد درختان انار در گلدان را بررسی کنید. تفاوت زیادی نخواهد داشت، اما لازم نیست مراحل آماده سازی آنها را برای کاشت در فضای باز و پیوند آنها در خاک طی کنید.

با این حال، اگر در فضای باز رشد می کنید، باید مطمئن شوید که درختان تازه کاشته شده خود را (و این برای هر درخت جدید صدق می کند) مرتباً آبیاری کنید تا زمانی که ریشه های آن ثابت شود. در طول ماه‌های گرم‌تر تابستان، برای جلوگیری از خشک شدن ریشه‌ها و گیاه، آنها را باید عمیق آبیاری کرد. اغلب توصیه می شود که شاخه های درختان انار که از آن رب انار تهیه می شود خود را در چند سال اول زندگی کوتاه کنید تا رشد قوی داشته باشید.

به همین ترتیب، اگر می‌خواهید درخت انار خود را برای ایجاد شکل خاصی هرس کنید یا شاخه‌هایی را که با یکدیگر تداخل دارند حذف کنید، باید این کار را درست قبل از برگ‌زدن در بهار انجام دهید (اگرچه می‌توان آن‌ها را در طول فصل بهار هرس کرد. سال). هنگامی که درختان انار شما شروع به میوه دادن می کنند، باید آنها را به یک میوه در هر شش اینچ نازک کنید. این کمک می کند تا شاخه ها بیش از حد سنگین نشوند و میوه را تشویق به بزرگتر شدن کند.

تولید یاقوت سرخ در آرادان امسال هشت هزار تن برآورد شد | ایران آنلاین

جایی که باید درخت انار خود را بکارید
نهال های انار شما باید در فصل بهار در فضای باز کاشته شوند. با این حال، اگر در منطقه گرم تری زندگی می کنید، می توانید آنها را در فصل پاییز در فضای باز بکارید. هدف این است که از پیوند آنها در گرم ترین ماه های سال و سردترین ماه ها اجتناب شود.

درختان انار و سیب درختی در مناطقی که حداقل شش ساعت در روز نور مستقیم خورشید دریافت می کنند شادتر هستند، بنابراین از مکان های غیرمستقیم بیشتر که سایه زیادی دارند خودداری کنید. اگر مطمئن نیستید که آن نقطه در حیاط خانه شما کجاست، به چرخه نور برای چند روز توجه کنید تا ببینید آفتابی ترین و سایه ترین نقطه کجاست. علاوه بر نور زیاد خورشید، انارها همچنین نقاطی با زهکشی خوب را ترجیح می دهند زیرا تمایلی به خیساندن در آب ندارند.

آیا درختان انار را می توان تکثیر کرد؟
جدای از شروع با بذر، برخی از پرورش دهندگان درختان انار را با قلمه های 8 تا 10 اینچی تکثیر می کنند. اینها باید با قیچی هرس استریل برداشت شوند و درست قبل از یخبندان نهایی زمستان در داخل خانه شروع شوند. هنگامی که آنها آماده پیوند در خارج هستند، همان دستورالعمل های ذکر شده را برای مواردی که از بذر شروع می شوند دنبال کنید (شش ساعت آفتاب روشن، زهکشی خوب، اجتناب از مناطق شدیداً سایه). قلمه ها باید در زمین با فاصله حداقل 18 فوت از هم کاشته شوند تا ریشه های درختان با بزرگتر شدن گیاه فضایی برای رشد و گسترش داشته باشند.

بزرگترین ناشناخته در هنگام رشد انار این است که آیا میوه با کیفیت خواهد بود یا خیر. این کمی تعهد است و ممکن است از شما نیاز داشته باشد که بیش از یک درخت رشد کنید تا زمانی که درختی با میوه داشته باشید که از طعم آن لذت می برید. با این حال، هنگامی که آن را به دست آورید، می توانید از میوه های درخت انار خود برای سال های آینده لذت ببرید. ارزشش را دارد، قول می دهیم.

توصیه های سردبیران
مراقبت از کوردیلین: چگونه می توان گیاهان کوردیلین خود را رشد داد و مناطق استوایی را به داخل خانه آورد
با این نکات مراقبتی، بنفشه های آفریقایی زیبای خود را شکوفا نگه دارید
چگونه گیاه درخت لاستیک خیره کننده خود را از طریق قلمه تکثیر کنید
این گیاهان دوش را به اندازه یک گرم در حمام خود بگنجانید.

بازدید از بزرگ ترین باغ انار جهان در مهریز - خبرگزاری حوزه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.