نحوه جوانه زدن و رشد انار از دانه

 

بوته های انار که از دانه رشد می کنند می توانند متغیر باشند – ممکن است نتیجه ای مشابه میوه “مادر” نداشته باشید. اما اگر به قرص کود ارگانیک درخت دسترسی ندارید، ارزش امتحان کردنش را دارد. درخت برای رسیدن میوه به تابستانی طولانی، گرم و خشک نیاز دارد. آنها همچنان در مناطق مرطوب رشد می کنند، به شرطی که فصل طولانی باشد، اما ممکن است ترک بخورند، اگرچه این روی طعم تأثیر نمی گذارد. اولین میوه های خود را بعد از 2 تا 3 سال دریافت خواهید کرد، اما درختان تا حدود سال 5 شروع به تولید بالا نمی کنند.

عرضه مستقیم دستگاه انار دانه کن صادراتی - کشت و صنعت آی نار

نحوه جوانه زدن و رشد انار از دانه
1. دانه سفید را از گوشت گلگونی که آن را احاطه کرده است جدا کنید – می توانید گوشت را بخورید یا با استفاده از یک حوله کاغذی آن را بمالید. دانه ها را با آب تمیز کرده و خشک کنید.

2. یک دستمال کاغذی را روی یک سطح صاف قرار دهید، آن را از وسط تا کنید، سپس با آب اسپری کنید تا حوله مرطوب شود.

3. دانه ها را در وسط ورقه قرار دهید (حدود 6 دانه در هر ورقه). یکی از اضلاع بلندتر را طوری تا کنید که کاغذ روی دانه ها را بپوشاند، سپس طرف مقابل را تا کنید. دو طرف باقی مانده را تا وسط تا کنید تا به شکل مربع در بیاید.

4. با آب اسپری کنید، سپس کل قسمت را برگردانید و طرف دیگر را نیز اسپری کنید. کاغذ باید نسبتاً مرطوب باشد، اما نه آنقدر خیس که هنگام برداشتن از هم جدا شود.

5. یک کیسه پلاستیکی را با نام و تاریخ گیاه بچسبانید، جیب کاغذی را داخل کیسه قرار دهید، مقداری هوا در کیسه باد کنید، سپس آن را محکم ببندید (یا بالای کیسه را گره بزنید).

6. به مدت 10 روز در جای گرم و دور از نور مستقیم خورشید بگذارید تا بذرها جوانه بزنند.

7. جوانه ها زمانی که حدود 1 سانتی متر طول دارند آماده کاشت در گلدان هستند. گلدان های کوچک را با مخلوط بذر و کود ارگانیک ویتامینه پر کنید. از یک خلال دندان برای سوراخ کردن مخلوط استفاده کنید، سپس برش را وارد کنید و ابتدا جوانه بزنید. خاک را با آبپاش نهال (قطره های ریز) آبیاری کنید. اجازه ندهید خاک خشک شود، اما نباید خیس باشد. گلدان ها را در مکانی گرم و روشن اما دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

8. ارتفاع گیاهان حدود 6 هفته طول می کشد تا به 10 سانتی متر برسد. آنها را در نور مناسب و گرمای مناسب در زمستان نگهداری کنید. آنها در طول زمستان زیاد رشد نخواهند کرد. خاک را کمی مرطوب نگه دارید (اما نه خیس). در بهار، شاخه‌های جدید را برای تشویق رشد شاخه‌ها و بوته‌ها بچینید و در مکانی گرم و سرپناه بکارید.

نکته: اگر به درخت انار دسترسی دارید، می توانید در زمستان قلمه ها را تکثیر کنید. مزیت این است که شما یک کپی دقیق از گیاه مادری دریافت می کنید، بنابراین می دانید که میوه همان کیفیت خواهد بود. همچنین زودتر به ثمر می رسد.

 

تعبیر خواب انار شیرین + تعبیر دیدن انار شیرین در خواب | ویکی پاوه

رب انار صنعتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.