میزان صادرات انار ایران در سال 98

شرکت های زیادی با به کارگیری کارگران ماهر و آموزش دیده در محیطی کاملا بهداشتی و مطابق با الزامات روز جهانی، اقدام به سورت و بسته بندی انار می نماید. این شرکت دارای گواهی بین المللی گلوبال گپ در خصوص این محصول است. امروزه میزان صادرات انار ایران به کشور های دیگر خیلی پیشرفت کرده و سهم به سزایی در صادرات انار در جهان دارد.

میزان صادرات انار ایران در سال 98

انواع انار صادراتی

انواع انار صادراتیانواع انار صادراتی در ایران عبارتند از: – انار خفر شیراز: نماد انارهای سفید و شیرین است. کمی ارزان‌تر از بقیه است، اما خاصیت انار سفید بیشتر است؛ امگا 3، امگا 6 و مواد غذایی بیشتری دارد و اتفاقا در کشورهای اروپایی، گران‌تر از نوع دانه قرمز آن است. انار ساوه معروف است. شاید به 3 دلیل؛ شیرینی، پوست نازکی و ماندگاری طولانی. -انار فیروزکوه: این انار دانه درشت است و آبدار؛ پوست مقاومی در برابر ضربه داشته و ترکیدگی کمی هم دارد. مزه‌اش ملس (ترش و شیرین) است و قابلیت ماندگاری بالایی دارد و بهترین نوع انار برای کسانی است که مبتلا به فشار خون یا غلظت خون هستند. -انار فردوس خراسان: زیاد قیافه ندارد اما در عوض به جای 6/16 درصد قند، 2 درصد بیشتر – یعنی 6/18 درصد– قند مفید دارد. -انار سیاه: این انار خاصیت درمانی زیادی دارد. «زردی، اسهال و سیاه سرفه» اصلی‌ترین بیماری‌هایی است که دوایشان انار سیاه است. همچنین کنسانتره انار جزو فرآورده های مفید انار محسوب می شود.

قیمت انار صادراتی در سال 98

قیمت انار صادراتی در سال 98خریداران برای خرید انار در کشور ایران برای صادرات به کشور های دیگر خیلی به قیمت انار و کیفت انار توجه می کنند، که ایران یکی از با کیفیت ترین تولید کننده های انار در جهان است. به دلیل بالا  بودن کیفت انار ایران قیمت انار صادراتی در سال 98 خیلی گرانتر از سال های قبل شده، که این امر هم باعت زیاد شدن خرید و فروش انار برای صادرات شده است.

انار ایران به چه کشور هایی صادر می شود؟

انار ایران به چه کشور هایی صادر می شود؟شرکت های صادرکنند انار با بهره گیری از متخصصین کشاورزی و به کار گیری تکنولوژی های جدید پس از برداشت، نسبت به کنترل کیفی میوه انار صادراتی خود اقدام نموده تا کلیه نیازهای مصرف کننده نهایی را به منظور دسترسی به میوه سالم و ارگانیک همراه با زمان نگهداری بالاتر فراهم نماید. بازارهای عمده صادرات انار، کشورهای اروپایی، روسیه و کشورهای عربی منطقه خاورمیانه می باشند. که در بین 20 کشور خریدار جمهوری کره بزرگترین خریدار انار از ایران بوده است.

بهترین انار صادراتی ایران

بهترین انار صادراتی ایرانبهترین انار صادراتی ایران تولید مناطق خوش آب و هوای کشور است. به دلیل کیفیت بالای این محصولات در بازارهای جهانی با استقبال روبرو است.

در میان انواع میوه های خوش طعم و خوشمزه انار جزء پرمصرف ترین ها است که در نواحی مختلف کشور گونه های مختلف آن فرآوری می گردد. به صورت کلی انار به دو نوع انار دانه سفید و دانه قرمز تقسیم بندی می گردد که از انار دانه قرمز غالبا جهت تهیه رب انار در کارخانه های صنعتی بهره گرفته می شود. از این رو حجم بالایی از انارهای درجه یک صادراتی موجود در بازار توسط شرکت های تولیدی رب خریداری می گردد و از آن برای تولید رب انار درجه یک و باکیفیت استفاده می شود. امروزه سرکه انار نیز مورد استقبال اکثر افراد می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.