آب انار طبیعی

آب انار طبیعی


در کارخانه های تولید آب انار طبیعی پس از شستن، دانه گیری و آبگیری انار، طی مراحلی آب انار به دست آمده، پاستوریزه شده و روانه ی بازار می گردد.
آب انار سالم، شیرین، طبیعی و خنک، نوشیدنی گوارایی است که هر کسی را وسوسه می کند. گرفتن آب انار به دلیل داشتن دانه های ریز به روش های خانگی دشوار و وقت گیر است. از طرفی همه ی ما دوست داریم آب میوه ای بهداشتی و بدون مواد نگهدارنده بنوشیم. اما آب انارهایی که در کارخانه تولید می شوند، چه پروسه ای را پشت سر گذاشته اند.

مراحل تولید آب انار طبیعی

خوشبختانه کارخانه هایی وجود دارند که آب انار را با دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک به صورت طبیعی تهیه کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. در اولین مرحله ی تولید آب انار، باید انارها به خوبی شسته ‌شوند. در مرحله دوم انارها به دستگاه هایی که دانه های انار را می گیرند، هدایت می شوند. پس از اینکه دانه های انار از پوست آن جدا شدند، از دستگاه دانه گیر به مخزنی انتقال یافته و از آنجا به دستگاه پرس برده می شوند. پس از آبگیری انار و جدا شدن هسته های آن، آب انار در چند مرحله از صافی های مخصوص عبور کرده و سپس پاستوریزه می شود. در مرحله ی پایانی و پس از کنترل کیفیت و شفافیت، در صورت نیاز بازار و نوع محصول در دستگاه تغلیظ می شود. انار میوه ای با ماندگاری بالا می باشد اما آب آن ماندگاری بالاتری دارد. در صورت نگهداری طولانی مدت، برای این که آب انار سالم بماند و از طرفی طبیعی بودن خود را از دست ندهد، آن را در فریزرهای مخصوص نگهداری می کنند.

منبع: بازار انار ایران

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.