محلول کربنات سدیم که دست کودکی را خورد

اثرات بهداشتی خطرات ایمنی کربنات سدیم:

محلول های کربنات سدیم صنعتی به شدت قلیایی و خورنده هستند و در صورت تماس می تواند باعث تحریک شدید پوست و چشم شود.

استنشاق گرد و غبار یا دود کربنات سدیم می تواند باعث تحریک غشاهای مخاطی و مجاری تنفسی شود و منجر به سرفه شدید و تنگی نفس شود و غلظت بالا می تواند به چشم آسیب برساند و باعث سوختگی پوست شود.

کربنات سدیم یک محصول طبیعی غیر آلاینده است که می تواند برای نظافت روزانه خانه بدون خرید مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست استفاده شود که به آن سودای لباسشویی نیز می گویند و نباید آن را با بی کربنات سدیم یا سود سوزآور که چیز دیگری هستند و به ویژه دومی است، اشتباه گرفت.

بسیار خطرناک است و باید با احتیاط و محافظت کافی برخورد کرد.

کربنات سدیم لباسشویی یک ماده شوینده پاک کننده، چربی زدا یا ضدعفونی کننده است که توصیه می شود برای نظافت روزانه و همچنین برای نظافت فوق العاده استفاده شود، همین حالا که زمان تمیز کردن بهاره است، همراه با مواد دیگری مانند سرکه و جوش شیرین یا اسید سیتریک.

کربنات سدیم

همگی محصولات بی خطری هستند که حتی در حضور دوستان حیوان یا بچه های کوچک قابل استفاده هستند، مضر نیستند و محیط را آلوده نمی کنند.

حال بیایید با این محصول، فرمول شیمیایی آن و تمام کاربردهایی که می توان از آن برای نظافت منزل و لباسشویی کرد، آشنا شویم.

این نمک سدیم اسید کربنیک است و به صورت پودر سفید، بی بو و دانه ای ظاهر می شود به آن سودای لباسشویی می گویند زیرا معمولاً به دلیل قدرت سفید کنندگی و چربی زدایی در لباسشویی استفاده می شود.

همچنین می توان از آن برای چربی زدایی و شستن ظروف و کف استفاده کرد نکته مهم این است که به طور کامل آبکشی کنید تا پتینه سفید ناخوشایند که روی سطوح شسته شده با این ماده رسوب کرده است، از بین برود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.