لنت ترمز پارس پراید عامل اصلی کاهش تصادفات این خودرو

اشتباه نیست اگر مهمترین سیستم موثر بر ایمنی رانندگی را برای ترمزها تعریف کنیم که یکی از دو وظیفه اساسی در وسایل نقلیه را انجام می دهد.

دانستن اینکه سیستم ترمز چگونه کار می کند و از چه قطعاتی تشکیل شده است، می تواند به تشخیص خرابی ها و جلوگیری از تصادفات احتمالی کمک کند.

لنت ها یکی از فعال ترین و مهم ترین قسمت های این سیستم هستند و شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد آسترهایی که برای اولین بار در سال 1888 با فرآوری چرم روی چوب مورد استفاده قرار گرفتند، در این مقاله بیابید.

لنت ترمز چه کار می کند؟
برای اینکه درک بهتری از لنت ترمز پارس پراید داشته باشید، ایده ای در مورد اصل کار سیستم ترمز مفید است زیرا برای اینکه ترمزها کار کنند، بسیاری از قطعات باید هماهنگ با یکدیگر کار کنند.

ترمزهای دیسکی مورد استفاده در خودروها؛ از پد، دیسک، کولیس، پیستون و قطعات اتصال تشکیل شده است و هنگامی که راننده پدال ترمز را فشار می دهد، مایع هیدرولیکی که از پیستون و کابل ها عبور می کند، کالیپر را فعال می کند و باعث می شود لنت ها دیسک ترمز را فشرده کنند و دیسک ترمز که بین یک جفت لنت در کالیپر ترمز قرار دارد فشرده شده و در اثر اصطکاک باعث کاهش سرعت می شود.

لنت ترمز پارس

به طور خلاصه، لنت های ترمز دیسک ترمز را با فشار دادن ترمز فشرده می کنند و باعث توقف خودرو می شوند.

در این رویداد که انرژی جنبشی با اصطکاک به انرژی گرمایی تبدیل می شود، از کانال های هوای مختلف برای خنک کردن دیسک استفاده می شود که در معرض حرارت زیاد ناشی از اصطکاک قرار می گیرد.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، عمر طولانی یا کوتاه مدت لنت ها پس از تعویض لنت بیشتر به شما بستگی دارد، به همین دلیل، تعویض دنده خودرو در ساعات دور مناسب، پرهیز از ترمزهای مکرر و ناگهانی، توقف با کاهش سرعت می تواند عمر لنت را افزایش دهد.

از آنجایی که لنت ها بیشتر روی وسایل نقلیه قابل مشاهده هستند، بررسی وضعیت لنت ها هر از گاهی برای ایمنی رانندگی نیز مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.