فروش و فواید مصرف آب انار برای قلب

یکی از بهترین فواید خوردن انار و آب انار حفظ سلامت قلب می باشد. با مصرف روزانه ی آب انار می توان به روشی طبیعی، سلامتی را برای قلب به ارمغان آورد.
آب انار به علت داشتن انواع پلی فنول ها و آنتی اکسیدان، با آلودگی های محیطی و رادیکالهای آزاد مبارزه کرده و باعث حفظ سلامت قلب می شود. اما چگونه این مواد قلب را سالم نگه می دارند؟ در اینجا ذکر چند نکته لازم است:
1. رفع کلسترول بد خون و جذب کلسترول خوب. به بیان علمی تر آب انار کلسترول ldl را کنترل و کلسترول hdl را افزایش می دهد؛ کنترل این موارد، افراد را از بیماری های قلبی و عروقی دور نگه می دارد.
2. آب انار با کاهش چربی خون، باعث می شود که در رگ های حیاتی بدن چربی تمرکز پیدا نکند.
3. کنترل قند خون و پیشگیری از بیماری دیابت: مصرف روزانه ی یک لیوان آب انار برای افراد دیابتی و غیر دیابتی، باعث کنترل قند خون می شود. از آنجا که بیماری های قلبی و قند خون ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند؛ آب انار با کنترل قند خون، از انواع بیماری های قلبی پیشگیری می‌کند.
4. کنترل فشار خون: فشار خون بالا یکی دیگر از دلایل ابتلای افراد به بیماری قلبی است. آب انار مانع بالا رفتن فشار خون شده و آن را کنترل می‌ کند.
5. پیشگیری از تصلب شراین: آب انار با کنترل فشار، چربی و قند خون، مانع ضخیم شدن عروق خونی می شود.
6. آب انار باعث کاهش استرس و تقویت اعصاب، که یکی از اصلی ترین علل بروز بیماری ها است؛ می شود.
به این ترتیب، با توجه به موارد ذکر شده در بالا، دیگر دلیلی برای بروز بیماری قلبی باقی نمی ماند. پس نوشیدن یک لیوان آب انار را فراموش نکنید.

منبع: بازار انار ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.