سس مایونز سالاد الویه با طعم بی نظیر آلبالو

خبر خوب این است که تقریباً از هر روغن خوراکی می توان برای تهیه سس مایونز استفاده کرد، بنابراین خود روغن بزرگترین عامل در سالم بودن دستور غذا است.

در ایالات متحده، بیشتر سس مایونز سالاد الویه با روغن سویا تهیه می‌شوند، که برخی کارشناسان به دلیل سطوح بالای چربی‌های امگا 6 آن را مشکل‌ساز می‌دانند.

پرفروش‌ترین سس مایونز تجاری در ایالات متحده، برند هلمن در شرق و بهترین غذاها در غرب است.

این شرکت ها مایونز تهیه شده از روغن سویا را در ایالات متحده و روغن کانولا را در کانادا می فروشند و روغن کانولا نسبت به روغن سویا محتوای امگا 6 کمتری دارد.

اگر خودتان سس مایونز را درست می کنید، می توانید از هر نوع روغنی از جمله روغن زیتون یا آووکادو استفاده کنید.

سس مایونز سالاد الویه
در مورد باکتری ها چطور؟
نگرانی در مورد باکتری های موجود در مایونز عمدتاً ریشه در این واقعیت دارد که سس مایونز خانگی معمولاً با زرده تخم مرغ خام تهیه می شود.

با این حال، سس مایونز تجاری معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند زیرا با تخم مرغ پاستوریزه تهیه می شود و به گونه ای تولید می شود که آن را ایمن نگه دارد.

علاوه بر این، سس مایونز حاوی سرکه یا آب لیمو است، اسیدهایی که ممکن است به جلوگیری از برخی باکتری ها کمک کند.

با این حال، یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که سس مایونز خانگی با وجود ترکیبات اسیدی مختلف ممکن است همچنان حاوی باکتری سالمونلا باشد.

صرف نظر از نوع سس مایونز که انتخاب می کنید، همیشه دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی را دنبال کنید و غذاهای مبتنی بر سس مایونز نباید بیش از دو ساعت از یخچال خارج شوند.

شیشه های باز شده سس مایونز تجاری را باید پس از باز کردن در یخچال نگهداری کرد و پس از دو ماه دور انداخت.

آیا مایونز کم چرب توصیه می شود؟
بسیاری از متخصصان تغذیه، سس مایونز کم‌چرب را برای افرادی که رژیم غذایی کم کالری، کم‌چرب یا جایگزین دارند، توصیه می‌کنند.

در حالی که سس مایونز کم چرب کالری کمتر و چربی کمتری نسبت به سس مایونز معمولی دارد، چربی اغلب با نشاسته یا شکر جایگزین می شود تا بافت و طعم را بهبود بخشد.

اگر در رژیم غذایی خود مراقب کربوهیدرات ها یا قند هستید، قبل از تصمیم گیری در مورد نوع سس مایونز مناسب، برچسب تغذیه و لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.