سس شکلات کوچک و نقش آن در فاسد نشدن غذا

مصرف سس شکلاتی غلظت بالای میکروذرات پلاکتی خطر ترومبوز را افزایش می دهد چندین مطالعه نشان داده اند که بسیاری از اجزای شکلات، به ویژه کاتچین و اپی کاتچین، اثر ضد پلاکتی مشابه آسپرین دارند.

ادبیات علمی گزارش می دهد که مصرف روزانه سس شکلاتی و نوشیدنی های کاکائو در افراد سالم باعث کاهش تشکیل ریزذرات و تجمع پلاکتی می شود علاوه بر این، کاکائو ممکن است با کاهش فعالیت پلاکتی همراه باشد که ممکن است خطر تشکیل لخته را کاهش دهد.

محققان کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را در افراد مسن پرفشاری خون مشاهده کردند که 100 گرم سس شکلات برای بیش از 14 روز مصرف کرده بودند که در مورد سس شکلات سفید مشاهده نشد.

در همان زمان، یک مطالعه اپیدمیولوژیک گزارش می دهد که مصرف بیشتر سس شکلات کوچک با کاهش فشار خون مرتبط است بنابراین، یک رژیم غذایی متعادل با مصرف بیشتر شکلات تلخ به طور مطلوب بر فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون مسن که تحت درمان نیستند و در بزرگسالان سالم تأثیر می گذارد فلاونوئیدهای کاکائو تا حد زیادی به این کاهش فشار خون کمک می کنند.

سس شکلات

سس شکلات منبع خوبی از پتاسیم و فسفر است.

فسفر بعد از کلسیم دومین ماده معدنی فراوان در بدن است نقش اساسی در شکل گیری و حفظ استخوان ها و دندان های سالم دارد علاوه بر این، از جمله در رشد و بازسازی بافت ها شرکت می کند و به حفظ pH طبیعی خون کمک می کند و در نهایت، فسفر یکی از اجزای تشکیل دهنده غشای سلولی است.

سس شکلات منبع پتاسیم است در بدن به تعادل pH خون و تحریک تولید اسید هیدروکلریک توسط معده کمک می کند و در نتیجه به هضم غذا کمک می کند علاوه بر این، انقباض ماهیچه ها از جمله قلب را تسهیل می کند و در انتقال تکانه های عصبی شرکت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.