خاک برگ باعث رشد 10 متری گل رز شد

اگر حیاط شما با برگ های ریخته پوشیده شده است، در اینجا یک راه آسان برای تبدیل آنها به یک اصلاح کننده خاک برگ وجود دارد.

برگ ها را می توان در اطراف هر فضای باغی یافت و در برخی موارد تا حدودی آزاردهنده می شوند، با این حال، زمانی که این برگ‌ها در خاک قرار می‌گیرند می‌توانند فواید زیادی داشته باشند که منجر به گیاهان سالم‌تر می‌شود.

مخلوط کردن برگ ها در خاک باغچه می تواند با افزایش مواد آلی به خاک مواد مغذی اضافه کند اما در عین حال نیتروژن حیاتی مورد استفاده گیاه را کاهش دهد.

در طی تجزیه برگ ها، میکروارگانیسم ها از نیتروژن در خاک استفاده می کنند که به طور موقت در دسترس گیاهان قرار نمی گیرد، افزودن مقادیر کم در یک زمان مفید خواهد بود.

توصیه می شود مقدار بیشتری از برگ ها به طور جداگانه کمپوست شوند تا کمپوست غنی از مواد مغذی تولید شود و سپس می توان آن را به باغ اضافه کرد تا از هرگونه اثرات منفی برای گیاه جلوگیری شود.

کپک برگ، کمپوست تیره، شکننده و شیرین با رایحه خاکی است که از تجزیه برگ های برگریز درختان به دست می آید.

خاک

به طور طبیعی هر ساله در لایه‌های نازک در کف جنگل‌ها رسوب می‌کند، جایی که از جامعه متنوعی از میکروب‌ها، حشرات، کرم‌ها و گیاهان ساکن خاک پشتیبانی می‌کند.

کپک برگ ساختار خاک شنی یا رسی را تا حد زیادی بهبود می بخشد. این ماده آلی حجیم ظرفیت نگهداری آب، هوادهی، زهکشی و توانایی بافر مواد مغذی را در میان بسیاری از مزایای جزئی دیگر افزایش می دهد.

بر خلاف کمپوست معمولی که به سرعت در یک فرآیند باکتریایی تولید کننده گرما تجزیه می شود، برگ ها در شرایط خنک و مرطوب به آرامی تجزیه می شوند و تقریباً به طور کامل توسط قارچ ها تغذیه می شوند.

ساخت قالب برگ نسبت به کمپوست معمولی کار بسیار کمتری دارد، اما به فضای بیشتری نیاز دارد و ممکن است تا یک سال یا بیشتر تکمیل شود. کپک برگ وقتی روی سطح خاک اعمال شود یا در 2 اینچ بالایی خاک کار شود، به خوبی عمل می کند.

مواد آلی متخلخل آب را جذب می کند و فضاهای مویرگی باریکی را در خاک ایجاد می کند و حرکت آب را بهبود می بخشد. بافت اسفنجی به طور موثر رطوبت اضافی را در صورت در دسترس بودن جذب می کند و سپس زمانی که شرایط خشک است به آرامی آن را آزاد می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.