بالاخره دلیل گران شدن نخود امروز در بوکان مشخص شد

نخود یک بمب پروتئین گیاهی است
سالم بودن نخود مسلم است، آنها به عنوان یک منبع پروتئین گیاهی عالی هستند و این اطلاعات به ویژه برای کسانی که می خواهند محصولات حیوانی کمتری بخورند یا قبلاً گیاهخوار یا گیاهخوار هستند مفید است.

100 گرم نخود پخته حاوی حدود 9 گرم پروتئین است که آن را با سایر بمب های پروتئینی گیاهی مانند لوبیا یا عدس مقایسه می کند.

مطالعات نشان داده است که کیفیت پروتئین موجود در نخود امروز در بوکان نسبت به سایر حبوبات بالاتر است، زیرا نخود حاوی تقریباً تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز برای یک رژیم غذایی متعادل است.

توجه داشته باشید!
نخود منبع عالی پروتئین است و به ویژه برای افرادی که محصولات حیوانی مصرف نمی کنند، انتخاب مناسبی است.

نخود می تواند در برابر بیماری ها محافظت کند
فاکتور سلامتی مصرف منظم نخود را نیز نباید دست کم گرفت.

نخود امروز

به طور خاص، مواد معدنی عرضه شده، مانند منیزیم و پتاسیم، می توانند سلامت قلب را افزایش دهند، آنها می توانند از فشار خون بالا که یکی از مهم ترین عوامل خطر بیماری قلبی است جلوگیری کنند.

سطح کلسترول ما را نیز می توان با ترکیبات موجود در نخود کنترل کرد و حبوبات می تواند سهم قابل توجهی در کاهش کلسترول “بد” در بدن ما داشته باشد.

این مقاله به شما می گوید که چگونه می توانید به طور طبیعی کلسترول خود را از طریق رژیم غذایی کاهش دهید.

نخود حتی ممکن است به پیشگیری از انواع خاصی از سرطان کمک کند و گفته می شود مصرف نخود باعث کاهش افزایش تولید اسیدهای چرب خاص و التهاب در روده و احتمالاً کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می شود.

در کنار این تحقیقات و مطالعات جدید، نخود دارای خواصی است که به کنترل قند خون کمک می کند و ممکن است به پیشگیری یا کنترل بهتر دیابت کمک کند و یک عامل مهم در اینجا فیبر و پروتئین است که از افزایش سریع سطح قند خون پس از خوردن غذا جلوگیری می کند.

به طور کلی، نخود دارای شاخص گلیسمی پایینی است و بنابراین برای دیابت مناسب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.